A+ A A-

 

24 Kasım Öğretmenler Günü, Milas’ta düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak.

22112019ogretmenlergunu_ccc19.jpg

Haber: Oktay Çayırlı

Milas’ta bulunan ortaöğretim ve temel eğitim kurumlarının idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin yanı sıra Milas protokolünün katılımıyla Pazar günü saat 9.30’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek olan tören Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başlayacak.
Kutlama programı daha sonra saat 10’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda devam edecek.
Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayacak olan etkinlik Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajının okunması, Milas’taki en kıdemli öğretmen Asım Güler’in konuşması, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın konuşması, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verilmesi, yemin töreni, kompozisyon, resim ve şiir dalında derece giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin hazırladığı “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı oratoryonun gösterimi, “Boyacı Çocuk” adlı monolog, “Öğrencilerime Mektup” adlı kısa filmin gösterimi ile devam edip, Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Hakan Dağ yönetiminde “Öğretmenler Günü Korusu”nun dinlenilmesi ile son bulacak.
MESAJLAR
Öğretmenler Günü dolayısıyla Ak Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir ile AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan birer mesaj yayınladılar. Demir ve Gökcan’ın mesajları şöyle:
YARINLARIMIZA YÖN VEREBİLECEĞİZ
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, yazılı mesaj yayımladı. Kendisi de bir eğitimci olan ve öğretmenlik, başmüfettişlik, Milli Eğitim Bakan Danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Demir, öğretmenlerin nesilleri geleceğe taşıyan en önemli unsur olduğuna dikkat çekerek, “Eğitim-öğretim insanın dünyaya geldiği andan itibaren başlayan bir süreçtir. Bireyin hayatı anlamlandırmaya başladığı ilk yıllarda en büyük öğreticisi, ailenin yanı sıra öğretmendir. Öğretmenlerimiz, büyük fedakarlıklarla mesleklerini en kusursuz biçimde icra etmek için ciddi bir çaba göstermektedir. Memleketini, milletini ve milli iradesini sahiplenecek evlatlarımızı yetiştirecek, onlara bu değerleri aşılayacak ve yol gösterecek milli eğitim camiasının neferleri öğretmenlerimizle güçlü yarınlara ulaşabilecek, yarınlarımıza yön verebileceğiz. Öğretmenlerimiz ve eğitim sürecinin her aşamasında çalışan, emek sarf eden görevlilerimiz nesilleri geleceğe donatarak taşıyan en önemli unsurdur.” dedi.
Demir, mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan öğretmenler gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Muğlamızın her köşesinde bu kutsal ve zor görevi büyük bir sorumluluk anlayışı içinde, fedakârca yerine getiren, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hizmet verecek yeni nesilleri yetiştirmek için mücadele eden, tüm eğitim camiamızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden ve şehit öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.
EN ZORLU ŞARTLARDA DAHİ MESLEKLERİNİ SEVGİYLE İCRA EDEN ÖĞRETMENLERİMİZ
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle mesaj yayımladı.
Milletvekili Gökcan, mesajında; “24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda en büyük güvencemiz olan gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Başta görevleri başında şehit düşmüş eğitimciler olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet ve mağfiret dileyen Gökcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkansızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır.
Bu nedenledir ki bizler, eğitim öğretimi öteden beri en öncelikli konularımız arasında telakki ediyoruz. Ülkemiz özellikle son 17 yıllık dönemde, yapılan yatırımlar ve geliştirilen projelerle eğitim alanında önemli atılımlar yapmıştır. Öğretmenlerimizin de desteği ile ulaştığımız seviyeyi korumaya, eğitimde kaliteyi daha da yükseltmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor.
Özlük haklarında iyileştirmeler yapmayı önemsediğimiz öğretmenlerimizin, huzur ve güven ortamında mesleklerini en güzel şekilde icra etmeyi sürdüreceklerine inanıyorum. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden; sevgi ve fedakarlık timsali olan öğretmenlerimiz, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle adeta istikbalimizi de şekillendirmektedirler.
Yeryüzü Cenneti Muğla’mız ve Türkiyemizin her köşesinde fedakarca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.
Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin