A+ A A-

 

Milas’ta geçtiğimiz aylarda ekonomik sorunlar nedeniyle elektrik kesintisi yaşayan ve hastaları mağdur eden diyaliz şirketinin çalışanları; 4-5 aylık maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle İlçe Sağlık Müdürlüğüne hasta kabulü yapmayacaklarını bildirdi. Bunun üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, diyaliz hastalarının sorunlarının çözümü için düğmeye bastı.

18072019diyaliz_45d5b.jpg

Haber: Oktay Çayırlı
Milas’ta faaliyet gösteren 20+1 yatak kapasiteli Özel Milas Diyaliz Merkezi’nde geçtiğimiz aylarda yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle mağdur olan hastaların sorunu çözüme kavuşuyor.
Özel Milas Diyaliz Merkezi’nin görevli personelleri, 4 - 5 ayı aşkın zamandır maaşlarını alamadıkları için 17 Temmuz’da noter kanalı ile ihtar çekerek 2. seans sonrası görevden ayrılacaklarını, 3. seansa hastaları almayacaklarını bildirdi. Bu ihtar da İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından tutanak altına alındı.
3. seans görecek 14 hastanın olduğu ve Diyaliz Merkezi tarafından tedavilerinin yapılamayacağı bilgisi üzerine Muğla İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, duruma el koyarak, en yakından en uzağa olacak şekilde kamu ve Özel Diyaliz Merkezleri ile irtibata geçti. Diyaliz hastalarının tedavisini yapabileceğini belirten Özel Muğlacan Diyaliz Merkezine hastalar, İl Sağlık Müdürlüğünün araçları ile nakil edildi. Tedavilerinin yapılmasının ardından hastalar Milas’a getirildi.
Dünkü hasta tedavileri için ise 21 hasta Özel Muğlacan Diyaliz Merkezine, 14 Hasta Milas Devlet Hastanesine ve 10 Hasta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine taşınarak merkezlerde 3. seansta tedavilerini aldı. Bugün ve diğer günler için planlamalar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldı.
Öte yandan Milas’ta 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi bünyesinde 16 + 1 cihaz ve yatak kapasiteli diyaliz merkezi bulunuyor. Bu merkeze müdürlük tarafından sertifikalı sorumlu hekim görevlendirilmesi yapılıyor.
Diyaliz merkezinden alınan bilgiye göre merkezin 107 hastası bulunuyor.
Öte yandan sorunun çözülmesi için girişimlerde bulunan AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, “Milas ilçemizdeki özel bir diyaliz merkezinin faaliyetinde aksaklıklar tespit edilmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüzce burada tedavi alan 107 hastamız mağdur olmamaları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanemiz ve diğer özel diyaliz merkezlerine nakledilmeleri sağlanmıştır. Hastalarımızın tüm nakilleri Sağlık Müdürlüğümüzce yapılacaktır. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin