A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanlığı makamının mazeret üretme yeri olmadığını söyleyen Dr. Ferat Yüksel, ünlü şarkıcı Zeynep’in Kıyıkışlacık’ta yol açtırmasını hatırlatarak, “Kişiler kendileri yollarını açmak zorunda kalıyorsa bu ayıp Muhammet Tokat’ındır.” dedi.

060918yolacmak.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

90’lı yıllarda İbrahim Erkal’ın sözlerini yazdığı “Ah Mehmedim” şarkısını seslendirdiği kaseti milyonlar satan, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere Türk halkının gönlünde taht kuran ünlü şarkıcı Zeynep Türkeş, 1996 yılında Milas’ta konser verdikten sonra yöreye aşık oldu ve ilçedeki balıkçı kenti Kıyıkışlacık’tan yazlık satın alarak buraya yerleşti. Ünlü şarkıcı Zeynep, sponsoru iş adamı Sadık Özdemir’in desteğiyle Kıyıkışlacık’taki Pencereli Mevkii’nde planda bulunmasına rağmen bu zamana kadar açılmayan yolun yapımına vesile oldu. Yol yapımında Milas Belediyesi de kum ve çakıl desteği sağlamıştı.
Ünlü sanatçı Zeynep’in yol yapımında gösterdiği girişimlerin, yerel ve ulusal medyada gündeme gelmesiyle birlikte Dr. Ferat Yüksel, sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.
“BU AYIP MUHAMMET TOKAT’INDIR”
Ünlü şarkıcı Zeynep, babası Mustafa Kemal Türkeş ve iş adamı Sadık Özdemir’e teşekkür etmekle birlikte, bu tür hizmetlerin belediyenin asli görevlerinden olduğunu söyleyen Dr. Ferat Yüksel, “Bugün Posta ve Yeni Asır Gazetesinde Milasımızla ilgili dikkat çekici bir haber yayınlandı. ‘Ünlü şarkıcı Zeynep yaşadığı köyün yolunu açtırdı’ Bu açtırılan yol Milas’ımızın turizm incisi Kıyıkışlacık’ta. Öncelikle yolu açtıran sanatçımız Zeynep Türkeş’e, Babası Mustafa Kemal Türkeş’e, iş insanı Sadık Özdemir’e bir Milaslı olarak müteşekkirim. Ancak yolları sanatçılar yada yaşayan halk değil belediyeler açmalıdır. Kişiler kendileri yollarını açmak zorunda kalıyorsa bu ayıp Muhammet Tokat’ındır. Milasımızı bu hizmetsizlikten kurtaracağız.” diyerek eleştirilerde bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin