A+ A A-

 

MHP’de Meral Akşener’e desteğini açıkladıktan sonra feshedilen ilçe teşkilatının yöneticileri buluşma etkinliğinde bir araya geldi. Eski başkan Çayırlı, “Bizi görevden almakla davadan, bugüne kadar savunduğumuz ilkelerimizden vazgeçirmezler. Bizler yine tüm benliğimizle inandığımız bu kutsal ülkü sevdasına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
250816hizmet.jpg
MHP’de genel merkez düzeyinde başlayan liderlik tartışmalarının Milas’a yansıyan boyutunda fesh edilen teşkilatın eski mensupları bir araya geldi. Buluşmada görevden alınan başkan basın açıklaması yaptı. MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın fitne ve gruplara ayrılmayla suçlamasına cevap niteliği taşıyan açıklamada, birlik ruhu yansıtılmak istendi.
Beçin Mahallesi’ndeki Kafe Mola’da önceki gün akşam saatlerinde gerçekleştirilen toplantıda ilk konuşmayı Ahmet Yanıkoğlu yaptı. Buluşmaya katılanlardan bahseden Yanıkoğlu, MHP’de birlik ruhunun her zaman devam edeceğinin altını çizdi.
Zaman zaman belgelerle de desteklenen açıklamasında Çayırlı, kapsamlı bir bilgilendirme yaptı. Göreve geldikleri günden bu yana sık sık, başkan değişikliği gibi konularla muhatap olduklarını, ancak bunlara kulak asmayarak bildikleri doğrultuda çalışmayı sürdürdüklerine değindi.
Toplantıyı yapma gerekçesinde Korkmaz’ın basın açıklamasında kendilerini küçük düşüren ifadelere cevap vermek istediklerini dile getiren Çayırlı, “Sayın İl Başkanı diyor ki, ‘Seçimle işbaşına geldiler, çok başarılı işlere imza attılar fakat araya giren fitne-fesat yüzünden 4-5 gruba bölündüler. İşte bu bölünmeyi ortadan kaldırmak, arkadaşlarımızı yeniden kazanmak, bozulan birlik ve beraberliği tesis etmek için yönetim feshedildi. Bu açıklama son derece talihsiz, asılsız ve bir o kadar da yanlıştır. Oysa İl Başkanımızdan gerçekleri söylemesini veyahut Genel merkezin dediği gibi tüzüğümüzün 34. Maddesine göre Genel Merkezimizce fesh edilmiştir demesini beklerdik” dedi.
Gerekçede aynı zamanda kurultaya katılıp imza atmalarının da feshe sebep olduğunun yazılmış olması durumunda bugün basın açıklaması yapma ihtiyacı hissetmeyeceklerine işaret eden Çayırlı, “Her şeyden önce yönetim kurulu üyeleri arasında asla bir gruplaşma söz konusu olmamıştır. Aramıza söylendiği gibi fitne-fesat karıştırılmamıştır. Bizim yönetim kurulumuzda farklı düşüncelere sahip olabiliriz. Bir birimize saygı duyarız. Ama yönetimin çoğunluğu esastır. Örneğin Fevzi Akkoç ve Mehmet Ölmez ağabeylerimiz her ne kadar değişim olsun oyu kullanmış olsalar dahi, 1 Kasım sürecinden sonra işin mahkemeler gitmesinden dolayı Genel başkanımızı savunmuşlardır ve savunmaya devam etmektedirler. Bizde bu ağabeylerimizin görüşlerini saygıyla karşılıyoruz. Ama hiçbir zaman görüş farkı olmasına rağmen çalışmalarımızı aksatmadık. Kendileri de şahittir. Bizce Sayın İl başkanımız Mehmet Korkmaz’ın asıl bu açıklamayı yaparak kendileri fitne-fesat karıştırmışlardır. Kısaca bizi neden görevden aldıklarını kamuoyuna, parti tabanına açıklayamayanlar böyle bir yalana başvurmuşlardır. Ancak unutulmamalıdır ki gerçekleri asla örtbas edemezsiniz. Elbet bir gün tüm çıplaklığıyla gün yüzüne çıkarlar” ifadelerini kullandı.
Alparslan Türkeş’in sözünü kullandı
Çayırlı, gelişmelere rağmen MHP’ye küskün ya da kırgın olmadıklarını anlatarak, yeni göreve gelen isimlere yürekten teşekkür etti. Çayırlı, “Bizi görevden almakla davadan, bugüne kadar savunduğumuz ilkelerimizden vazgeçirmezler. Bizler yine tüm benliğimizle inandığımız bu kutsal ülkü sevdasına hizmet etmeye devam edeceğiz. Son olarak bizler partiye kırgın-küskün ya da MHP’li kimliğimizi bir kenara atmış değiliz. Göreve gelen arkadaşlarımıza yürekten başarılar diliyoruz. Çünkü onların başarısı, davamızın başarısı olacaktır. Bizler yine davamızın emrindeyiz. Emrinde olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.
Çayırlı, Alparslan Türkeş’in “Beceriksizlikle ihanet arasında kıldan ince bir çizgi vardır. Beceremediği halde makam mevki işgal etmek en büyük ihanettir” sözleriyle açıklamasını bitirerek, görev süresi boyunca kendilerine destek olanlara teşekkür etti.
Çayırlı’nın ardından Mehmet Ali Akbay, Ayşe Tavaslı ve Kasım Özkan benzer içerikli konuşmalar yaptı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin