A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından her hafta Salı günleri düzenlenen parti buluşması bu haftada yoğun bir gündemle gerçekleştirildi. Partiye yeni katılanlara rozetleri takılırken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, doğalgaz konusunu bir kez daha gündeme getirerek, “Acilen ve hemen Milas’a doğalgaz istiyoruz” dedi.

26112019dogalgazsagligimizlailgilibirkonudur.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Arastapark’ta bulunan parti binasında partilileriyle bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe gündeme dair açıklamalarda bulundular.
İlk sözü alan CHP Milas İlçe Başkanı Göktepe, öğretmenler günü kutlayarak Konya’da düzenlenen Öğretmenler Günü kutlamasında yaşanılanlara, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ne, Ali Kabasakal’ın intihar etmesine, İstanbul ve Antalya’da yaşanan intihar vakalarına, Elazığ’da yapımı devam eden müftülük binasına, termik santrallerin filtreleriyle ilgili olarak alınan kararlara, mecliste trafikte ayrıcalık isteyen vekillere, Gümüşhane’de hazine arama çalışmaları yapılan Dipsiz Göle, Bodrum’daki bazı yapılaşmalara, Haluk Bilginer’in almış olduğu Emmy Ödülü’ne değindi.
SORUNLARININ ÇÖZÜLDÜĞÜ GÜNDÜR
Göktepe’nin ardından söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da öğretmenlerin gününü kutlayarak, “24 Kasım bizler için önemlidir. Bizleri yetiştiren, şuanda özverili bir şekilde bilimsel ve yurtsever bir anlayışla görevlerini yerlerine getirmeye çalışan öğretmen arkadaşlarımız için, saygı duyduğumuz öğretmenler için mutlaka onların gününü kutlamamız gerekiyor. Ayrıca 24 Kasım Atatürk’e Başöğretmen unvanının veriliş yıl dönümüdür. Öğretmenlerimiz ve eğitimimizin karşı karşıya olduğu tabloyu biliyoruz. Eğitimin ve öğretmenin sorunlarının çözüldüğü gündür gerçek öğretmenler günü. Öğretmene hak ettiği saygının verildiği gündür gerçek öğretmenler günü” dedi.
İZMİR’DE ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
Gündemin çok yoğun olduğunu ifade ederek sözlerini sürdüren Başkan Tokat, “Hafta sonu İzmir’de yerel yönetimlerle ilgili bir çalıştaydaydım. Kardeş kentler ve çağdaş kentler başlığı altında partimizin ve uzman kuruluşların çalışmaları ve belediyelerimizin de bu konudaki karşılıklı işbirliği ve durumlarıyla ilgili güzel bir çalıştay yapıldı. Konunun uzmanlarından gelen bilgiler çerçevesinde, belediye çalışmalarımızı belirleyip hedeflerimizi zenginleştireceğiz” dedi.
BUNU HALKIMIZ ADINA TALEP ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Açıklamaları sırasında ülkemizin gündeminden düşmeyen Cumhurbaşkanı ile görüşen CHP’li konusuna değinen Başkan Tokat, “Bütün kanallarda Saraya çıkan CHP’li konusu vardı. Yani bu konuya yandaş basının bu kadar atlaması manidardır. Bu çok büyütülecek bir konu değildir. Ama ben şunu söylüyorum. Bu konunun konuşulması sırasında bizim gözümüzden bazı şeyler kaçırıldı. Önümüzdeki süreçte bunlar çıkacak. Perşembe veya Cuma günü yeni vergiler geçti. Ayrıca termik santrallerin filtre kullanımları için belirlenen süre uzatımları geçti. Türkiye’de şuanda birşeyler birşeylerle örtbas edilmeye çalışılıyor. İşin aslını kaçırmayalım. Termik santrallerle ilgili bu düzenlemenin bizler için büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu bölgede 3 santral var. En çok da biz etkileniyoruz. Dünyanın dengesi bozuldu. Gecikmeden bu bölge çok etkilenecek. Halkımız adına biran önce sağlık şartlarının oluşturulmasını istiyoruz. Bu vesileyle şu çağrımızı yeniliyoruz. Seçim zamanında ortaya çıkıp, vatandaşın oyunu olmak için bangır bangır doğalgaz muhabbeti yapanlara sesleniyorum. Acilen ve hemen Milas’a doğalgaz istiyoruz. Doğalgaz sağlığımızla ilgili bir konudur sizin seçilmeniz ve seçilmemenizle ilgili değildir. Biz hep doğalgazın belediye inisiyatifinde olan bir şey olmadığını hep söyledik ve gerekli yerlere hep başvurduk. Birileri bu konuyu sadece seçimde istismar etmiştir. Bugün devletimizi yönetenlere sesleniyorum. En kısa zamanda Milas’a doğalgaz istiyoruz. Bu toplum şuanda sizlerin bu tasarruflarıyla, bölgedeki termik santrallerle, bölgedeki diğer etkenlerle zehirleniyor. Bu şartları biran önce düzeltmek için her yere elimizi uzatıyoruz. Çalmadığımız kapı kalmadı bu konu hakkında. Bunu halkımız adına talep etmeye devam edeceğiz. Özellikle kış aylarında bu konu daha çok gündeme gelmekte” dedi.
MİLAS PARK KOOPERATİFİ ÜYELERİNE ROZET
Başkan Tokat, konuşmasının son bölümünde partiye katılan bazı Milas Park Kooperatifi üyelerine rozetlerini takmadan önce, “Milas Park Kooperatifi, Milas’ın marka kurumlarından, kuruluşlarından birisi olarak bizim her zaman yanlarında durmaya ve beraber mücadele etmeye gayret ettiğimiz bir oluşumdur. Böylesine bir karar verdiler. Biz bundan onur duyduk. Hoş geldiniz, hayırlı olsun. Büyük bir mutlulukla karşıladım” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından CHP’ye katılan bazı kooperatif üyelerine rozetleri Başkan Tokat ve İlçe Başkanı Göktepe tarafından takıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin