A+ A A-

 

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünce 2018-2019 eğitim öğretim yılında yürütülen "Eğitimde İyi Örnekler Projesi" ödül töreni Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 19 kategoride gerçekleşen projede Milas 6 kategoride ödüle layık görüldü.

Eğitimde_İyi_Örnekler_ödüllendirildi_179e9.jpg

Haber : Oktay Çayırlı
Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okullar tarafından model alınmasının amaçlandığı projenin ödül töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Proje demek vizyon demektir. Proje demek yenilikçi yaklaşım demektir. Proje demek özveri, emek, işbirliği demektir. Bu bilinç ve yaklaşımla “Eğitimde İyi Örnekler” projesini gerçekleştirdik. “Mutlu Çocuklar, Mutlu Türkiye” sloganıyla, öğretmenlerimizi yenilikçi uygulamalar geliştirmeye, iyi örnekler sunmaya ve paylaşmaya davet ettik. Eğitime alternatif bir bakış açısı getiren, eğitimi geliştirmeye gönüllü ve kararlı eğitimcilerimiz Bu projede, “Biz de varız.” dediler. İlk dönem 401 başvurudan 19 alanda; ikinci dönem ise 454 başvurudan 17 alanda iyi örneklerle bizleri buluşturup emsal oluşturdular" dedi.
"ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Töre konuşmasının devamında, “Eğitimde İyi Örnekler” projesi ulusal ve yerel düzeyde, eğitimin her kademesinde uygulanmakta olup her geçen gün iyi örneklerin sayısının artacağına inancım sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle projeye katılan, dereceye giren ve destek sunan tüm okul ve kurumlarımıza, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize özverili çalışmalarından dolayı can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Eğitimde iyi örneklerin daha da geliştirilip yaygınlaşmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum" diye konuştu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman ise, "Yenici öğretmenlerin zihinsel algoritmalarına dayanan toplumların kaderi, işte bugün toplumun geleceğinin şekillendirileceği bir projenin ödül törenini gerçekleştiriyoruz" diyerek dünya genelindeki eğitim faaliyetlerinden örneklerle eğitimde yapılması gerekenleri katılımcılara aktardı.
Programda Milas’tan katılan 6 proje ödüle layık görüldü. Mesleki Eğitim Uygulama Örneği dalında Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Doğal Afet Seti’ projesiyle, Anasınıfı Örneği dalında Milas - Havva Ersoy Anaokulu ‘Sebzeli Günler’ projesiyle, Türk Diline Katkı Sağlayan Okul Örneği dalında Özel Milas Bilim Temel Lisesi ‘Gözlük’ (kültür, sanat ve edebiyat dergisi) projesiyle, Öğretmen Uygulama Örneği dalında Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘Öğretmenim sahnede’ projesiyle ödüle layık görüldü.
Program ödül töreninin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin