A+ A A-

 

Yapımına Haziran ayında başlanan ve inşası son sürat devam eden 16 derslikli Milas Güllük İlkokulu inşasında sona yaklaşılıyor.

06102019gullukilkokulusonadogru.jpg
Haber: Emre Baştaşkın
Milas’ın Güllük Mahallesi’ne AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir ve İlçe Başkanı Fahri Acar’ın girişimleriyle kazandırılan ilkokul binasının yapımında sona yaklaşılıyor. 8 milyon 866 bin lira bedelle
Büyükşehir Kanunu’yla beldeden mahalleye dönüşen Güllük’te; hayırsever Yüksel Kadık’ın bağışladığı arsasının üzerindeki okul binasının fiziki yetersizlikleri gündemdeydi. Bunun üzerine harekete geçen aynı zamanda Güllük’te 10 yılda belediye başkanlığı yapan Muğla Milletvekili M.Yavuz Demir, Milli Eğitim Bakanlığından okul için 8 milyon 866 bin liralık ödenek ayrılmasını sağladı. 16 derslikli yapılacak okulun inşaatı, ihaleyi kazanan firma tarafından yer teslimi yapıldıktan sonra 17 Haziran 2019 tarihinde başladı.
Önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişmesi planlanan okulun başlaması ve hızla devam eden inşaatının yükselişi de Güllük’te memnuniyet yaratırken Güllük Okul Aile Birliği Başkanı Nuriddin Demir: “AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir’e, Güllük Okul Müdürü Cihan Gün’e, arsasını bağışlayan Yüksel Kadık’a ve okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Binamızın inşası hızla devam ediyor. Son tabla betonu bu hafta atılacak. Yeni eğitim sezonuna yetişmesini planladığımız okulumuz inşallah eğitim camiamıza hayırlı olur” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin