A+ A A-

 

Muğla ile Arnavutluk’un Avlonya kenti arasından mevcut uluslararası anlaşmaların ticari, ekonomik, bilimsel, teknik ve kültürel bağlarının genişletilmesi, dış ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla işbirliği ve ortak çalışmalara yönelik niyet beyanı imzalandı.

02102019niyetbeyaniimzalandi.jpg
Haber Merkezi
Muğla Valisi Esengül Civelek ile Avlonya Valisi Flamur Mamaj arasında imzalanan niyet beyanına göre ekonomi alanında ilçe ve bölgelerde küçük ve orta işletmelerin gelişmesi, Avlonya ve Muğla arasında bağlantıların sağlamlaştırılması, kültür, spor, turizm, eğitim ve çevre gibi farklı alanlarda devlet ve özel yatırımlı programlara yönelik çalışmalarda işbirliği sağlanacak.
Arnavutluk’un önemli turizm ve liman kenti Avlonya ile ticari ve ekonomik işbirliğine yönelik niyet beyanı imzalamak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Muğla Valisi Esengül Civelek, “İmzalanacak niyet beyanıyla Avlonya ile Muğla arasında gerçekleştirilecek kardeş şehir çalışmaları, iki il arasında ticari, kültürel, spor, turizm ve eğitim alanlarında işbirliği oluşturulmasına, geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Niyet beyanı diğer yandan da var olan kardeşlik dostluk duygularımızı pekiştirecek, gönüller arası köprü kurulmasına vesile olacaktır. Avlonya ve Muğla arasında imzalanacak olan niyet beyanının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.
Muğla’da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Avlonya Valisi Flamur Mamaj, Türkiye ile Arnavutluk’un kültürlerinin birbirine çok yakın olduğunu, Avlonya ve Muğla’nın karakteristik özelliklerinin birbirine çok benzediğini ifade ederek, imzalanacak olan niyet beyanının yerinde olduğunu söyledi.
İmzalanacak olan niyet beyanıyla iki il arasındaki işbirliğinin ilk adımlarının atıldığını belirten Vali Mamaj, bu işbirliğini adım adım hızlı bir şekilde daha ileriye göreceklerini ifade ederek, niyet beyanının hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu.
Niyet beyanı imza töreninin ardından Vali Civelek, Vali Mamaj ve beraberindeki heyet Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.
Belediye ziyaretinin ardından heyet Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Burada Vali Civelek, Vali Mamaj ve beraberindeki heyet Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer, Meclis Başkanı Hüseyin Koray Özcan ile yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette Vali Mamaj MUTSO tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Heyet son olarak Muğla Ticaret Borsasına ziyaret gerçekleştirdi. Ticaret Borsasına yapılan ziyarette Vali Mamaj Duyusal Analiz Laboratuvarı hakkında ve Ticaret Borsasının yapmış olduğu çalışmalarla ilgili Yönetim Kurumu Başkanı Hurşit Öztürk’ten bilgiler aldı.
Vali Civelek, Vali Mamaj ve beraberindeki heyet Menteşe ilçesinin tarihi, kültürel ve turistlik mekânlarından Kurşunlu Cami, Konakaltı Kültür Merkezi, Saatli Kule ve Yağcılar İş Hanını ziyaret etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin