A+ A A-

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde yağan yağmurun vermiş olduğu zarar her gün farklı bölgelerden farklı şekilde ortaya çıkmaya devam ediyor. Birçok mahallede bozulan yollar düzeltilmeyi bekliyor.

28092019boyeisboyleyololurmu.jpg

Haber: Oktay Çayırlı

25 Eylül Çarşamba bölgemizde etkili olan, Milas merkeze 115,6, Milas – Bodrum Havalimanı bölgesine ise 98,4 kilogram olarak düşen ve son 50 yılda metrekareye düşen en yüksek miktarda yağmur olarak kayıtlara geçen yağmurun ardından oluşan zararlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Özellikle Çomakdağ ve Bahçeburun mahallelerinde ikamet edenler bozulan yollardan şikayet ediyorlar. Çomakdağ’da ikamet eden Behlül İnceoğlu, yağmurun ardından yaklaşık bir hafta gibi bir süre geçmesine rağmen belediye yetkililerinden ilgilenen olmadığını iddia ederek, “Selden dolayı yol parke taşları yerinden söküldü. Yollarımız kapalı. Belediyelere haber vermemize rağmen gelip bakan bile olmadı. Oy istemesini biliyorlar. Burası Çomakdag Kızılağaç Mahallesi ve burası turizm köyü” dedi.

Yollarda yapılan işçiliği de eleştiren mahalle sakinleri “yağan yağmurla parke taşları söküldü. Alt tarafı olduğu gibi duruyor. Hiçbir işlem yapılmadan taşları döşemiş geçmişler. Böyle iş böyle yol mu olur” dediler.

Bahçeburun Mahalle sakinleri ise yollara biriken çamurdan şikayetçi.

ÜRETİCİNİN ZARARI İÇİN İNCELEME YAPILMIŞTI

Yağmurun ilçemizde bulunan üreticilere vermiş olduğu zararın tespiti için Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milas Ziraat Odası tarafından çalışma başlatılmıştı. Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan ile Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Selimiye Mahallesi’ndeki ağılında 27 koyunu sele kapılarak telef olan İsmail Akpınar’ı ve diğer üreticileri ziyaret ederek zarar tespiti yapmışlardı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin