A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından 2014 yılında Şevketiye Mahallesi’nde Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bitişik durumda bulunan arsaya inşa edilmesi için çalışmalarına başlanılan Kapalı Spor Salonu’nun yüzme havuzu halen daha kullanılamıyor. Havuzun problemiyle ilgili ne bir açıklama ne de bir çalışma var.

30072019havuz_141b9.jpg

Haber: Oktay Çayırlı
2014 yılında çalışmalarına başlanılan ve 1 yıl içerisinde bitirilmesi planlanırken, Milas Belediyesi ve yüklenici firma arasında yaşanan maddi sorunlar nedeniyle 2016 yılsonuna doğru çalışmaları sonlanan spor kompleksinin yüzme havuzu aradan geçen yıllara rağmen bir türlü hizmete sunulamadı.
İçerisinde; 2 adet basketbol ve voleybol sahası, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, idari birimler, kafeterya, fitness ve spa merkezi bulunan, adı Atatürk Kapalı Spor Salonu olarak belirlenen tesisin daha sonra işletme hakkı Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.
Milas Belediyesi’nde iken bir türlü hizmete sunulamayan yüzme havuzu ne yazık ki aradan geçen yıllara rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından da hizmete sunulamadı.
SEÇİM ZAMANINDA DA DİLE GETİRİLMİŞTİ
Milas’ın üzme havuzu problemi, Mart ayında yapılan yer seçimlerde de adaylar tarafından gündeme getirilmişti.
Milas Belediyesi tarafından yapıldıktan sonra, ‘çok maliyetli’ gerekçesiyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Atatürk Spor Kompleksi’ndeki yüzme havuzunun hala neden hizmete açılamadığını soran AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, Milas Belediyesi’nin yönetimsel hatalar sebebi ile borç batağına sürüklendiğini ifade ederek, “Milas Belediyesi, 6 trilyon lira özel bankadan kredi aldılar kapalı spor salonu yaptılar. Orada basketbol, voleybol sahaları var. Bir de yüzme havuzu var. Projeyi gördüm çok mutlu oldum. Tabi proje bitiyor. Geçici kabul yapıyorlar. Yaz başı açılacak denildi. Ben de eşime hoca hanıma dedim, ‘Mayoları hazırla’ havuza gidiyoruz. Ama bu arkadaşlar havuza suyu koyuyorlar, su aşağıdan boşalıyor. Havuza suyu koyuyorlar, su aşağıdan boşalıyor. Ya Allah’tan korkun kardeşim orada 100 tane teknik eleman var. Bir gün kontrol ettirmedin mi bunlara, bir gün kendin gidip de mühendisinle, Fen İşleri Müdürünle kontrol ettirmedin mi? Sadece parke taşının başında fotoğraf çektirdi, poz verdi. Efendim elektrik faturaları çok pahalı geliyormuş, yeterince personeli yokmuş, çok maliyetliymiş diyerek Belediye Meclisine getirdiler ve bu kapalı spor salonunun Muğla Büyükşehre devredilmesine yönelik karar aldılar. Peki, iyi güzel de o 6 trilyon liraya aldığınız kredi ve faizleri kime kaldı. Size, bize kaldı. Sen ne şantiyeyi bilirsin, ne de belediyeciliği bilirsin! Sen 10 yılda bu Milas’ı rezil ettin” diyerek eleştiride bulunmuştu.
KAVAKLIDERE BİTTİ
Milas’a yapılan yüzme havuzu daha bir kez bile kullanılamazken, Kavaklıdere’de Kavaklıdere Belediyesi tarafından Çayboyu Mahallesinde yapımı kısa sürede tamamlanan 2 bin metrekare alan üzerinde 630 metrekare kapalı alan içerisinde 1,5 metre derinliğinde, 10 metre genişliğinde inşa edilen Çayboyu Kapalı Yüzme Havuzu geçtiğimiz günlerde hizmete sunuldu.
Açılışı gerçekleştirilen Kapalı Yüzme Havuzunda Kavaklıdere Belediyesi ve Kavaklıdere Halk Eğitim Merkezince ilk ve ortaokul öğrencilerine yaz döneminde yüzme kursları düzenlendiği ve 250 öğrencinin yüzme kursundan yararlandığı, yüzme kursları dışında kalan zaman diliminde ise havuzun vatandaşlara hizmet verdiği bildirildi.
YATAĞAN YÜZME HAVUZU VE SPOR SALONU TAMAMLANMAK ÜZERE
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Eylül 2017’de yapımına başlanan Yatağan Açık Yüzme Havuzu ve Spor Salonu da önümüzdeki günlerde tamamlanarak bölgeye kazandırılacak. 7 bin 114 metre karelik alana inşa edilen içerisinde 25 x 33 metrelik özel su topu ölçülerinde havuz bulunduran tesiste fitness, pilates, seminer ve toplantı salonları ile personel, hakem, soyunma odaları ve kafeterya yer alıyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin