A+ A A-

 

Milas’ta pazaryeri ve çarşıda, Ramazan Bayramı öncesinde alışveriş yoğunluğu yaşandı. Öte yandan uzmanlar, bayram dolayısıyla beslenme ve trafik konularında önemli uyarılarda bulundu.

030619bayram.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milaslılar, günler öncesinden Ramazan Bayramı hazırlıklarına başladı. Tatlı heyecanla Ramazan Bayramı’nı bekleyen Müslümanlar, 11 ayın sultanını uğurlayacak. Bayram hazırlıkları kapsamında vatandaşlar giyim, gıda ve tatlı alışverişine çıktı. Bayram alışverişi yoğunluğu, esnafın da yüzünü güldürdü.
Milas Şehir Mezarlığında, bayram temizliği gerçekleştirildi. Öte yandan bayram nedeniyle, Milas-Bodrum karayolunda trafik yoğunluğu yaşandı.
BAYRAMDA BESLENMENİZE DİKKAT EDİN!
Uzmanlar bayramdaki yüksek hava sıcaklıkları için vatandaşlara uyarıda bulunurken; vatandaşların bayramda aşırı tatlı tüketilmesinin de bazı sağlık problemlerine yol açabileceği belirtildi. Uzmanlar bu gibi durumların, kalp krizi riski oluşturabileceğine dikkat çekti.
BAYRAM TEDBİRLERİ
Muğla Valiliği yayımladığı bildiride, Ramazan Bayramı’nda kamu kurumlarının alması gerektiği tedbirleri açıkladı. Ramazan Bayramı tedbirlerinde şu ifadelere yer verildi: “Bu çerçevede; Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Ramazan Bayramı süresince gerekli görülen tedbirlerin alınması, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce görev bölgelerinde Ramazan Bayramı süresince emniyet ve huzurun temin edilmesi için trafik tedbirleri dahil her türlü önleyici güvenlik tedbirlerinin alınması, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce arama kurtarma ekiplerinin kurulması ve gerektiğinde müdahaleye hazır tutulması, Karayolları 26. Şube Şefliğince bütün yol çalışmalarının gözden geçirilerek çevre temizliği dahil İlin ulaşım bakımından görev alanına giren yol ve müştemilatlarda gerekli çalışmaların yapılıp, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, İl Sağlık Müdürlüğünce Bayram süresince vatandaşlarımızın her hangi bir sorunla karşılaşmaması için gerekli sağlık tedbirlerinin alınması, ADM Muğla Bölge Müdürlüğünce olası arızalara karşı tedbirlerin önceden alınması, İl genelinde elektrik kesintilerine karşı gerekli tedbirlerin alınması, önemli görülen sokak aydınlatmalarının önceden kontrol edilmesi ve gerekli görülen yerlerde aydınlatmanın sağlanması, Telekom İl Müdürlüğü'nce İl genelinde haberleşmenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, Tüm birimlerin bu yazıda belirtilmeyen olası tüm durumlar için hazırlıklı olunması sağlanacaktır. Yukarıda açıklanan önlemler ve ilave görülecek önlemler ile ilgili olarak kamu kuruluşları yetkilileri tarafından önceden gerekli planlama yapılarak hizmetlerin aksatılmadan yerine getirilmesi sağlanacak ve vatandaşlarımızın Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde girmeleri temin edilecektir.”
HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler ışığında, Ramazan Bayramı’nda hava sıcaklığı artacak. Ramazan Bayramı’nın 1. günü olan 4 Haziran Salı günü güneşli ve en yüksek sıcaklık 34 derece, 2. günü 5 Haziran Çarşamba günü güneşli ve en yüksek sıcaklık 34 derece, 3. günü 6 Haziran Perşembe günü güneşli ve en yüksek sıcaklık 34 derece olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji uzmanları, sıcak havalara karşı vatandaşları uyardı.
BAYRAM NAMAZI 06.27
Milas’ta bayram namazı 06.27’de kılınacak. Ramazan Bayramı dolayısıyla 4 Haziran Pazartesi günü 11.00 ile 11.30 arasında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda kamu kurum ve kuruluşları mensuplarının katılımıyla bayramlaşma töreni yapılacak.
Muğla protokolü, Ramazan Bayramı dolayısıyla birer kutlama mesajı yayımladı.
MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK
“Bolluk, bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın güçlendiği, kardeşlik, birlik, beraberlik duygularının pekiştirildiği on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına veda ederken Ramazan Bayramını hep birlikte karşılamanın, bayram sevinci yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesi temennisiyle Muğlalı hemşerilerimiz ile bayramlarını ilimizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, sağlık, huzur, mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini dilerim.”
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜRÜN
“Bayramlarımız toplumlarda birlikteliği, beraberliği, dayanışma duygusunu arttıran, paylaşmayı öğreten özel günlerdir. Ramazan ayı da vatandaşlarımızın birbirleriyle iftar yaptıkları, yemeğini paylaştıkları, komşuluk, hemşerilik duygularının arttığı, dayanışmanın tam anlamıyla yaşandığı hayırlı günlerdendir. Ülkemizin de bu birlik ve beraberliğe, dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Ülkemizde ve tüm dünyada barışın egemen olduğu, geleceğe umutla ve birlikte bakabildiğimiz, sevginin ve hoşgörünün tüm gönüllere hakim olduğu, birlik ve beraberliğin sınırsız yaşandığı, yaşlısıyla genciyle herkesin kucaklaştığı bu hayırlı günde tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı kutluyor, herkesin sevdikleriyle mutlu, huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin