A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı, mübarek Ramazan ayı nedeniyle ilçemizdeki şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği düzenledi.

210519sehitvegazi_69c26.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas Kaymakamlığı, mübarek Ramazan ayı nedeniyle ilçemizdeki şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği gerçekleştirdi.
Kurum amirleri ve eşlerinin de katıldığı iftarın, çocuklar için hazırlanan Hacivat-Karagöz gölge oyunu sergilendi.
İlçemize bağlı Menteş Mahallesi’ndeki Öz İlkem Düğün Salonu’nda gerçekleşen iftar yemeğine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Kızılca, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Serkan Acarsoy, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergun Kırova, Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, siyasi parti temsilcileri, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban ve gaziler, Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş ve eşleri katıldı.
Yemeğe katılan şehit yakınları, gaziler ve diğer misafirlerin bulunduğu masaları teker teker gezen Kaymakam Arslan katılımları için herkese teşekkür ederek ‘Hoş geldiniz’ dedi.
Akşam ezanının okunmasıyla ve Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’nun duasıyla başlayan iftar yemeğinin ardından Milas Kaymakamı Eren Arslan, davetlilere hoş geldiniz dedi ve şöyle devam etti:
“Öncelikle Rabbim tutulan oruçları, yapılan ibadetlerinizi kabul etsin. Bugün; sevgi ve muhabbetle orucumuzu açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim; birliğimizi, dirliğimizi, muhabbetimizi daim eylesin. Ülkemizi her türlü şerden, beladan emin eylesin. Hepimize bir daha bu güzel sofralarda buluşmayı nasip eylesin. Kadir Gecesi’ni idrak eden bayrama, günahsız bir şekilde cennete kavuşan kullardan olmayı hepimize nasip eylesin. Bu güzel iftar programının organizasyonunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah ibadetlerinizi ve niyetlerinizi kabul eylesin diyerek hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.”
Kaymakam Arslan tarafından yapılan konuşmanın ardından iftar yemeğine katılan özellikle çocuklar için, Geleneksel Ramazan Eğlencesi olarak kabul edilen Hacivat-Karagöz Gölge Oyunu gösterildi. Çocukların büyük bir ne içinde izlediği oyundan büyükler de büyük bir keyif aldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin