A+ A A-

Ayni ve nakdi yardıma ihtiyaç var

Türk Kızılay’ı Milas Şube Başkanı Ayşegül Semerci Güneş, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti.

24012020aynivenakdiyardimaihtiyacvar.jpg

“Sosyal medyadan sosyal meydana” etkinlikleriyle eğlendiler

Milas Gençlik Merkezi tarafından, gençlerin sosyal medya bağımlılığını azaltarak, hayatın her alanında aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla hazırlanan "Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi.

22012020sosyalmedyadansosyalmeydanaetkinlikler.jpg

7 proje ile büyük başarı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, geçtiğimiz yıl hazırlanan 7 projenin desteklemelerden faydalandığını belirterek, “2019 yılındaki 5 teknik destek döneminin tamamında 5 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2 Rehberlik Araştırma Merkezi olmak üzere toplamda 7 projemiz destek almaya hak kazandı” dedi.

24012020projelerlebuyukbasari.jpg

Kazakoğlu OİP Şube Müdürü oldu

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde Orman İdaresi ve Planlama (OİP) Şube Müdürü olarak atanan Tayfur Kazakoğlu göreve başladı.

20012020kazakoglusubemuduruoldu.jpg

“Sahte gıda üreten firmalara ağır cezalar geliyor”

Bal Aromalı Şurup ile ilgili çalışma başlatıp, çalışmaları kapsamında Milas’a bağlı Fesleğen Mahallesinde bal üretimi yapan çiftçilere bir araya gelen AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, insanların hayatlarını tehlikeye sokan gıdaların piyasaya sürülmesi ile ilgili planlanan yasa tasarısına göre yasağa uymayan firmaların sektörden men edileceğini ve hapis cezası ile cezalandırılacağını açıkladı.

24012020sahtegidauretenlereceza.jpg

“Toprak Dede çok sevdiği toprağa kavuştu”

Doğanın korunması için örnek bir mücadele sergileyen, Anadolu’yu köy köy gezerek Türkiye’nin doğasına ve erozyon tehlikesine dikkat çeken TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Toprak Dede Hayrettin Karaca, 97 yaşında aramızdan ayrıldı. Hayrettin Karaca, Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlenen törenin ardından İstanbul’da binlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi.

23012020toprakdedecoksevdigitopragakavustu.jpg

TAGEM tarafından desteklenen projenin ilk toplantısı gerçekleşti

Milas ve Yatağan ilçelerinde yürütülecek olan, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin yürütücülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Ar-Ge Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Aydın Beşparmak Dağlarında Geleneksel Sığır Yetiştiriciliğinin Alternatif Üretim Sistemi Olarak Akreditasyonu Araştırmaları-1’ adlı projenin başlangıç toplantısı Senato Salonu'nda gerçekleşti.

24012020tagemtoplantisiyapildi.jpg

Vekil Özcan, eğitimi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek eğitim alanında değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulundu. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Milas’taki okullarda Nutuk dağıtılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Özcan, “Bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’na soru soracağız. Bunun kamuda dağıtımını yanlış buluyoruz. Biz bu konunun takipçisiyiz. Bunun hesabını soracağız. Okulların, velilerin, öğrencilerin sorunlarıyla uğraşsınlar” dedi.

22012020vekilozcanegitimidegerlendirdi.jpg

Muğla’ya 17 yılda 7 baraj, 2 gölet

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın, son 17 yılda Muğla’ya inşa ettikleri 7 baraj ve 2 gölet ile tarımsal faaliyetlerin gelişmesine önemli katkı sunduklarını açıkladı. Aydın, Milas ilçe merkezi ile Beçin Mahallesi'ne yılda 5 milyon metreküp içmesuyu sağlamak üzere içme suyu tesisi inşaatlarının devam ettiğini ifade etti.

2201202017baraj2golet.jpg

Banyoda vurulmuş halde bulundu

Milas’ın Beçin Mahallesi’nde bir kadın evinde ölü bulundu. Silahla başından vurulmuş olan kişinin intihar ettiği iddia edildi.

22012020intihar_a56f5.jpg

Panik kaza getirdi, 1 yaralı

Tır’ın aniden kavşağa giriş yaparak karayoluna çıkmaya çalıştığı TOKİ kavşağında 1 araç sürücüsü panik yaparak refüje çarptı. Kazada araç 1 kişi yaralandı…

21012020panikkazagetirdi_65885.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin