Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpgMerhaba sporsever okurlarım bugün sizlere köşemde, Türkiye genelinde amatör spor kulüplerinde müsabaka öncesinde sahaya girecek, imza yetkisi olan teknik adamlar ve ya yöneticiler hakkındaki düşüncelerimi siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum.
Bal ve yerel müsabakalar ve Türkiye şampiyonaları müsabakalarında federasyonca sahaya giriş kartı verilen yönetici, teknik direktör, teknik sorumlu veya antrenör müsabaka isim listelerini bizzat imzalayarak müsabaka hakemine vereceklerdir. Amatör futbol müsabakalarında takım kaptanı ve ya futbolcu müsabaka isim listesini imzalayamaz. Amatör müsabakalarda saha içi giriş kartı bulunmayan yönetici ve teknik adam müsabaka isim listesini imzalayamaz. Bal Ligi yerel amatör müsabakalar ve Türkiye şampiyonalarında müsabaka isim listesini imzalayan yönetici ve ya teknik adam, oyun sırasında hakem tarafından ihraç edildiği taktirde, yedek kulübesinde imza yetkisi olan bir başka yönetici ve ya teknik adam yok ise müsabakanın devam eden bölümünde ve ya müsabaka Türkiye şampiyonası grup maçları ise sonraki grup maçlarında oyuncu değişikliği kartını ve müsabaka isim listesini takım kaptanı imzalayabilir. Müsabaka isim listesini imzalayan kişi, oyun başlamadan ve ya oyun sırasında müsabakayı terk ederse, o anda saha içinde imzaya yetkili başka kimsece yok ise müsabakayı terk eden imza atan kişi il disiplin kuruluna sevk edilir. Müsabaka gününde cezalı olan yönetici ve ya teknik adam müsabakada isim listesini imzalayamaz. Takımın başında müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması halinde müsabaka hakem tarafından oynatılmayacaktır. Oynatılmayan müsabakalar hakkında futbol müsabaka talimatının ilgili maddesi gereğince hükmen yenilgi kararı verileceği gibi ayrıca bu müsabakanın hakem, gözlemci ve saha personeli masrafları ilgili kulüpten tahsil edilir. Türkiye’de Amatör Futbol Federasyonu daha önce yürürlüğü giren yaptırımlarını Harfiyen yerine getirir. Türkiye Amatör spor kulüpleri federasyonunun yürürlükte olduğu yaptırımları hakkında kısada olsa siz sporsever okurlarıma naçizane düşüncelerimi aktarmış oldum Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin