Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Valilik tarafından düzenlenen resepsiyona yerel basın davet edilmedi.

06092019basin.jpg
Haber Merkezi
Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyona yerel gazete temsilcilerinin davet edilmemesi Muğla basın camiasında tepkilere neden oldu.
Muğla Gazeteciler Cemiyeti konuyla ilgili olarak yaptığı açılamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen resepsiyona yerel basının davet edilmemesini üzüntüyle karşıladı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “30 Ağustos Zafer bayramı gibi yerelden ulusala toplumun her kesiminin gurur günü olmuş milli bayramımız için düzenlenen resepsiyona yerel basının davet edilmeyişini üzüntüyle karşıladık. Muğla Valiliği hangi nedenle böyle bir tasarrufa gitti bilmiyoruz. Muğla tarihinde ilk kez böyle bir durum yaşanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna yerel basının davet edilmemesi Cumhuriyet'in değerlerine yakışmamaktadır. Muğla il merkezinde günlük çıkan 6 vasıflı gazete vardır. Bu gazetelerin hiçbirine resepsiyon daveti gitmemiştir. Bu durumu üzüntüyle karşılıyoruz. Görevi halkı bilgilendirmek olan bir nevi kamu görevi yapan yerel basın temsilcilerinin böyle anlamlı bir gün için düzenlenen resepsiyona davet edilmeyişlerine ve bu yöndeki tasarrufa bir anlam veremedik” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin